Jakie są korzyści pomocy specjalistów z kliniki leczenia alkoholizmu?

Klinika leczenia uzależnień od alkoholu Medox jest to ośrodek prowadzący terapię różnych uzależnień, między innymi alkoholizmu. Powstając w 2008 roku wyznaczyła nowe krajowe standardy leczenia zespołów zależności. Dotychczas lobby terapeutyczne złożone głownie z humanistów, pedagogów, ludzi w większości bez podstawowej wiedzy o mechanizmach uzależnienia, ograniczało dostęp pacjentom do nowoczesnych standardów leczenie. Medox jako pierwszy w Polsce wprowadził jako standard farmakologiczne metody leczenia uzależnienia od alkoholu. Pacjentów traktuje partnersko i przede wszystkim jak osoby chore. Dotychczas działające odwyki głównie starały się wychowywać o leczeniu nie było mowy. Podstawową zaletą leczenia choroby alkoholowej  w klinice Medox jest kadra, która posiada niezbędną wiedzę i środki, aby pomóc choremu. W sytuacji, kiedy konieczny jest detoks, dysponują oni wykształconymi pielęgniarkami oraz środkami uśmierzającymi dolegliwości wynikające z odtruwania organizmu, leczenia alkoholowych zespołów abstynencyjnych. NZOZ Medox stawia na współpracę z pacjentem, bezpieczeństwo terapii, profesjonalizm, wykorzystuje ponad 25 lat doświadczeń klinicznych.  Począwszy od detoksykacji, poprzez leczenie odwykowe, tryb stacjonarny daje możliwość monitorowana stanu pacjenta. To zdecydowanie bezpieczniejsze niż usługi w domu pacjenta. Osoby uzależnione często mylą zalecenia, przerywają abstynencję, łączą leki z alkoholem.  W oddziale pod opieką personelu medycznego takie sytuacje są niemożliwe.

Kolejną zaletą korzystania z kliniki leczenia alkoholizmu jest możliwość odcięcia się od wpływów środowiska, co bardzo często jest niezbędne dla prawidłowego przebiegu leczenia, szczególnie jeśli osoby z otoczenia pacjenta również nadużywają alkoholu. Podczas terapii w swoim środowisku chory może bardzo łatwo ulec wpływowi grupy i powrócić do uzależnienia. Leczenie alkoholizmu w wyspecjalizowanej placówce poza możliwością zdystansowania się chorego od problemów świata zewnętrznego, daje także możliwość obcowania z innymi chorymi. Podczas terapii przeprowadzanych w trybie stacjonarnym pacjenci udzielaja sobie wsparcia nie tylko w trakcie zajęć terapeutyczncyh. To również pomoc w trakcie posiłków, czasu wolnego, odpoczynku, wspólnie spędzanego czasu, rekreacji, wspólnych zajęć sportowych, muzycznych.

Poza tym, z reguły pobyt w klinice leczenia alkoholizmu pozwala na wyciszenie się, zastanowienie nad sednem problemu, a jeśli zajdzie taka potrzeba – w każdej chwili możliwa jest rozmowa z wyspecjalizowanym członkiem kadry.

Wiele klinik zapewnia również o pełnej anonimowości jej pacjentów, co ma niebagatelne znaczenie dla osób, które chciałyby uniknąć rozgłosu czy zbędnych plotek w dalszym i bliższym otoczeniu.

Leczenie w prywatnej klinice Medox różni się zdecydowanie od terapii w standardowych warunkach i może być pomocne dla osób, u których dotychczasowa terapia okazała się nieskuteczna.

One thought on “Jakie są korzyści pomocy specjalistów z kliniki leczenia alkoholizmu?

  1. Gdy trafiłem do Medoxu byłem już po pięćdziesiątce, taki facet po przejściach. Już wtedy od lat piłem. Sam nie wiem jak udało mi się utrzymać pracę i rodzinę. Gdy siostra wiozła mnie na odwyk, byłem pewien obaw. Wiecie jak jest, niby podejrzewasz się o alkoholizm, jednak na takim odwyku to już na pewno są najgorsi. A okazało się, ze ja byłem chyba najgorzej wykształcony(inżynier), kilku lekarzy, adwokatów. Wydawało się, że miesiąc to długo, po 5 tygodniach chciałem przedłużać. Detoks i terapia była na wysokim poziomie. Do dziś korzystam z notatek. Minęło prawie 10lat jak jestem trzeźwy, staram się wysyłać im kartkę na święta lub maila z podziękowaniem. Dobrze, że takie miejsca istnieją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.