Jakie są korzyści pomocy specjalistów z kliniki leczenia alkoholizmu?

Klinika leczenia uzależnień od alkoholu Medox jest to ośrodek prowadzący terapię różnych uzależnień, między innymi alkoholizmu. Należy zaznaczyć, że klinika taka nie zawsze oznacza leczenie odwykowe, niekiedy możliwa jest także terapia z doświadczonymi specjalistami. Podstawową zaletą leczenia w klinice jest kadra, która posiada niezbędną wiedzę i środki, aby pomóc choremu. W sytuacji, kiedy konieczny jest detoks, dysponują oni wykształconymi pielęgniarkami oraz środkami uśmierzającymi dolegliwości wynikające z odtruwania organizmu z alkoholu. Nie istnieje szansa, że pacjentowi w pełni współpracującemu z pracownikami kliniki leczenia uzależnień stanie się krzywda, jak mogłoby to mieć miejsce podczas próby odstawienia alkoholu w „domowych warunkach”.

Kolejną zaletą korzystania z kliniki leczenia alkoholizmu jest możliwość odcięcia się od wpływów środowiska, co bardzo często jest niezbędne dla prawidłowego przebiegu leczenia, szczególnie jeśli osoby z otoczenia pacjenta również nadużywają alkoholu. Podczas zwykłej terapii, bez odwyku, chory może bardzo łatwo ulec wpływowi grupy i powrócić do uzależnienia. Leczenie alkoholizmu w wyspecjalizowanej placówce poza możliwością zdystansowania się chorego od problemów świata zewnętrznego, daje także możliwość obcowania z innymi chorymi. Podczas terapii przeprowadzanych bez odwyku w zamkniętej placówce również daje taką możliwość, jednak głównie podczas zajęć.

Poza tym, z reguły pobyt w klinice leczenia alkoholizmu pozwala na wyciszenie się, zastanowienie nad sednem problemu, a jeśli zajdzie taka potrzeba – możliwa jest rozmowa z wyspecjalizowanym członkiem kadry.

Wiele klinik zapewnia również o pełnej anonimowości jej pacjentów, co ma niebagatelne znaczenie dla osób, które chciałyby uniknąć rozgłosu czy zbędnych plotek w dalszym i bliższym otoczeniu.

Leczenie w klinice różni się zdecydowanie od terapii w standardowych warunkach i może być pomocne dla osób, u których zwykła terapia grupowa okazała się nieskuteczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *